Örnek Aktiviteler

Çalıştay Uygulaması

18 Aralık tarihinde Ankara’ da düzenlenen Kamu Çalıştayı için özel bir mobil uygulama geliştirildi. Bu mobil uygulama, çalıştaydaki katılımcıların olduğu masalardan gelen görüşlerin, moderatörler tarafından hızlı ve kolay bir şekilde merkezde toplanmasına yönelik olarak tasarlandı.

Böylece kamu çalıştayında bilgi akışının hızlı ve verimli bir şekilde toplanması hedefi bu mobil uygulama sayesinde gerçekleşti. Yapılan uygulamada, çalıştaydaki katılımcılardan 3848’e Kamu yazıp göndermeleri ve bu mesaj karşılığında kendilerine bir link ile yollanan anketi doldurmaları istendi. Bu şekilde katılımcıların detaylı görüşleri alındı.

Ankete katılan katılımcılar arasından 10  kişiye hediye verilmesi için bir çekiliş gerçekleştirildi. Bu gerçek zamanlı sanal çekiliş,
Online Dijital’ in gerçekleştirdiği çekiliş arayüzleri ile sağlandı.

Boyner Mağazacılar Günü Uygulaması

12 Aralık Mağazacılar Günü’ ne özel, Boyner Grubu, İnsan Kaynakları Departmanı ile birlikte Boyner çalışanlara özel bir projeye imza attı. Bu proje kapsamında hem bir SMS kampanyası yürütüldü hem de projeye özel interaktif bir web uygulaması geliştirdi.

Yapılan projede, Mağazacılık Günü olan 12 Aralık sabahında tüm Boyner Grubuçalışanlarına bir SMS gönderildi. Gönderilen SMS içeriğinde, her çalışan için özel olarak oluşturulmuş linkler yer almaktaydı. Bu link ile çalışanlar, kendilerine hazır olarak sunulan şablon mesajlardan dilediklerini seçerek kendi isimlerine hitaben bir mesaj oluşturdu ve bu mesajları sosyal medya kanallarında paylaşabildiler.

Kurgunun çalışması için her çalışana özel bir link oluşması adına veritabanı çalışmasının yanında, 12 Aralık Mağazacılar Günü’ ne özel mesaj gönderimlerinin hazırlanması için şablon tasarımcı bir mobil site oluşturuldu.

Proje sosyal medyada ilgi uyandırdı.